Fanklub Uzytkownikow RENAULT Elblag www.FUREL.ELBLAG.pl
Fanklub Uzytkownikow RENAULT w Elblagu

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

RENAULT Megane combi VS FIAT Bravo
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.FUREL.ELBLAG.pl Strona Główna -> Ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
blondas
4th gear
4th gear

PostWysłany: Wto Maj 29, 2007 12:50    Temat postu: RENAULT Megane combi VS FIAT Bravo Odpowiedz z cytatem

co byscie wybrali jesli musieli byscie sie zdecydowac na fabrycznie nowe auto??
poniewaz sprzedaje scenica bede za niedlugo musial rozwiklac ten problem...
fiat mi sie bardziej podoba i uwazam go za mniej awaryjnego ale milosc czuje i przywiazanie do marki renault...
poza tym renia ma wiekszy bagaznik ale za to slabsze silniki a czasem lubie sobie wcisnac Very Happy
poprosze za i przeciw jesli mozecie Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Kubex
5th gear
5th gear

PostWysłany: Wto Maj 29, 2007 13:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hm...faktycznie fiat stylistyką idzie w kierunku Alfy Romeo co wyraźnie widać(w końcu są to ładne samochody) a i (co było już wspomniane) awaryjność mniejsza...No ale Renault to wspomnienia i przywiązanie do marki Wink Ale renia za to ma też większy bagażnik co przy licznej rodzinie jest argumentem przeważającym...sczzerze?Wybrałbym Fiata (chyba za to dostanę bana Very Happy )
Mincek
6th gear
6th gear

PostWysłany: Wto Maj 29, 2007 13:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i fiat ma gwarancje na milion kilometrow Very Happy a to oznacza ze mozna walic tych km ile wlezie ;p (przez 3 lata....) a i stylistyka tez mi sie bardziej podoba...

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
basenji
6th gear
6th gear

PostWysłany: Wto Maj 29, 2007 14:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Informacja jest ogólnikowa.
Czy chcesz auto benzynowe czy diesla?
Wyposażenie no i ile możesz przeznaczyć?
Zdrówko Laughing

www.tomaszstezala.pl
Powrót do góry
rosa
Admin

PostWysłany: Wto Maj 29, 2007 15:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm.... mniejsza awaryjnosc ?? Kurde, albo Wy macie jakies felerne egzemplarze Reni albo co... Mnie moja 12letnia juz renia tylko dwa razy zawiodla (rocznie robie ponad 40kkm) i jakos nie mialem powazniejszych problemow... Mowia, ze wszedzie dobrze gdzie nas nie ma... Zapewne tak samo jest z awaryjnoscia samochodow Razz

Poza tym nie uznaje porownaia kombi do 5d "coupe"... Porownaj Megane/Megane CC i Bravo... tutaj mozna dyskutowac... Razz Obecnie musialbys rozwazac pomiedzy Megane Kombi a Stilo Multi Wagon... Ja wybralbym Renault Megane Smile))
blondas
4th gear
4th gear

PostWysłany: Wto Maj 29, 2007 16:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rosa napisał:
Hmm.... mniejsza awaryjnosc ?? Kurde, albo Wy macie jakies felerne egzemplarze Reni albo co...

mam 3 renie jak juz wspominalem i ciagle sie z nimi cos dzieje...nie zmienia to faktu ze je kocham jak wlasnego 5 miesiecznego synka....
fiat to co innego....naprawde pokonalem tym autem 415 000km bez zadnej awarii
no chyba ze do takich zaliczyc pekniety zbiorniczek spryskiwaczy ,zatarta wycieraczke czy inne CENZURA Wink
co do silnikow ma byc mocny i wszystko mi jedno czy to benzyna czy ropa....
zaluje tylko ze w megane combi nie silnika 2.0 benzynowego bo bym mial jasniejsza sytuacje
wybral bym renaulta
Powrót do góry
pR0SiAczek
6th gear
6th gear

PostWysłany: Wto Maj 29, 2007 17:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to tylko moje wlasne zdanie:

awaryjnosc: jesli o fiata chodzi uwazam ze sa bezawaryjne tak samo jak inne renault czy audi... wazne aby auto serwisowac rzetelnie i odpowiednio zgodnie z zalozeniami producenta.... maluchem przejechalem 70kkm z jedna przygoda (zerwany pasek klinowy -zapomnialem wymienic na 60kkm przebiegu i sie zemscilo), seicento podobnie 70kkm i bez niespodziewanek... r19 1.4 8v osobiscie wturlalem moze ze 30kkm z 80kkm ale jedyny feler to byl akumulator i urwana masa (to wg mnie awaria), sluzbowe clio ma 75kkm i zepsul sie kluczyk... trudno mi to mowic ale fiat ma lepsza elektronike dlatego wygrywa

stylistyka: bravo wyglada zajebiscie z przodu, z boku niemal olsniewajaco ale dupa jest tragiczna, podobnie jak wnetrze. zreszta kombi nie ma co rownac to hatchbacka ale kombi o niebo lepsze pod wzgledem funkcjonalnosci - zreszta moje marzenie to nieistniejace clio kombi 1.5dCi 100KM

silniki: sorki, ale dCi z renault sa niesamowite.. mialem okazje porownywac z HDi grupy PSA ora TDI panzerwagena i powien ze lacza one zalety obu minimalizujac ich wady... dCi chodza mniej miekko niz HDi ale za to duzo chetniej pna sie na obroty, o niebo delikatniej brzmia niz TDI, ale pala porownywalne ilosci paliwa

zawieszenie: TYLKO renault na zawsze... za najlepszy kompromis pomiedzy komfortem a bezpieczenstwem... jak ktos szuka "komfortu" gokarta z drewnianym siedzonkiem niech kupi sobie panzerwagena. fiat na zawieszeniu oszczedza - i w zaleznosci od modelu jest albo sztywno i gowniano albo miekko i gowniano

koszty: mimo wszystko mniejsza utrata wartosci w renowce... ale to przez pojebow wielbiacych pseudotechnike z niemiec i japonii... nie sztuka jest zrobic samochod, sztuka jest zrobic samochod ktory porywa... a takich ani skosnoocy ani bratwursty nie potrafia

ocena koncowa:
FIAT BRAVO 4,0
RENAULT MEGANE KOMBI 4,5
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
blondas
4th gear
4th gear

PostWysłany: Wto Maj 29, 2007 19:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nooo...calkiem ladnie napisany i przemyslany wywod..nie powiem Wink
jutro polece do salonu renault i pojezdze sobie chyba takim renaultem Very Happy
Powrót do góry
Kubex
5th gear
5th gear

PostWysłany: Czw Maj 31, 2007 06:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tu się zgodze...renault to idealne(prawie bo ideałów nie ma)połączenia komfortu i bezpieczeństwa...co innego jeśli chodzi o osiągi...sami wiecie czym wodzu jeździ i na blacie jest grubo ponad 140k i w sumie awarii dużo nie było...oczywiście jeśli serwisuje się go tak jak zaleca dealer...nie mówię tutaj o amorkach ani tego typu rzeczach bo to normalka...auto pomimi przejechania tylu km nie pokazuje żadnych oznak "zmęczenia"...nic nie trzeszczy,skrzypi ani nic z tych rzeczy Wink jeździ tak jakby odebrany został z salonu...Fakt że jednak stylistyka zmienia się powoli w stosunku do innych aut...ale powiem tyle...renie w porównaniu do innych aut są drogie(biorąc pod uwagę auta tej samej klasy)...nie wiem czym to jest spowodowane?Tym że to francuskie?
blondas
4th gear
4th gear

PostWysłany: Czw Maj 31, 2007 06:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kubex napisał:
Tym że to francuskie?

"bo francuskie najlepsze som"
Powrót do góry
basenji
6th gear
6th gear

PostWysłany: Czw Maj 31, 2007 07:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Renault jest drogie?
Biorąc pod uwagę wyposażenie samochodu to jest wręcz odwrotnie.
Teraz tylko kija ceep jest niby tańsza ale to nadal nie jest sprawdzony samochód.
No i oczywiście auta z DDR-u są najlepsze, ale w tej samej cenie dostaniesz gołe blachy i fotel z jedną poduchą ( bez radia).
zdrówko Wink

www.tomaszstezala.pl
Powrót do góry
rosa
Admin

PostWysłany: Czw Maj 31, 2007 07:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kubex napisał:
...renie w porównaniu do innych aut są drogie(biorąc pod uwagę auta tej samej klasy)...nie wiem czym to jest spowodowane?Tym że to francuskie?

No to sie usmialem... dla przykladu....

R19 95r - Michal z ASO kupil sobie takowe za 47oo PLN
Honda Civic 93r - kumpel znalaz idiote, ktory dal za nia 10500 !!!!!!
Opel Vectra 92r - kumpel sprzedal ja za 65oo PLN
Golf III 97r - chodzi po 1o.ooo !!!!
blondas
4th gear
4th gear

PostWysłany: Czw Maj 31, 2007 08:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

e-klasa z 2003r to wydatek okolo 80 000pln
a z a VelSatisa2003 zaplacisz max 50-50 000pln
Powrót do góry
Bizon
4th gear
4th gear

PostWysłany: Czw Maj 31, 2007 11:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

powiem tylko tyle :
zadna inna firma oprócz Renault nie daje tak wysokiego poziomu wyposażenia pod względem bezpieczeństwa i komfortu w takiej cenie

a silnik w Megance to tylko 2.0 dci - to najlepszy silnik diesela montowany w Renault - sporo mocy i spalanie przyzwoite

jeżeli chodzi o awaryjność to wszystko zależy od tego jak się uzytkuje auto - samo z siebie się nie psuje Wink

ps
w następnej Lagunie bym chciał 2.0T albo właśnie 2.0 dci

=> kiedyś Laga 1, teraz Laga 2 Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pR0SiAczek
6th gear
6th gear

PostWysłany: Czw Maj 31, 2007 17:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ze sluzbowych lagun 2.0dCi powiem tylko tyle ze cholernie wyja silniki...
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.FUREL.ELBLAG.pl Strona Główna -> Ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

Skocz do: